psychoterapia

pacjent na indywidualnej sesji u psychoterapeuty

Żyjemy w wyjątkowo trudnych czasach. Coraz więcej ludzi cierpi na zaburzenia emocjonalne.W dzisiejszych czasach takie zaburzenia urastają do rangi chorób cywilizacyjnych. Życie w ciągłym stresie, wyścig szczurów, presja otoczenia, aby być jak najlepszym, odbija się na zdrowiu psychicznym społeczeństwa.

Niektórzy nie przywiązują wagi do stanu swojej psychiki, podczas gdy inni szukają pomocy u różnych źródeł. Niejednokrotnie ludziom brakuje po prostu rozmowy i wsparcia, których należy szukać u swoich najbliższych. Czasem jesteśmy zwyczajnie przemęczeni i potrzebujemy odpoczynku. Gdy takie metody jednak zawodzą, nasze samopoczucie się nie poprawia, z pomocą może przyjść psychoterapia indywidualna.

Powinniśmy stawiać swój dobry nastrój i szczęście na pierwszym miejscu i nie bać zwracać się o pomoc do specjalistów. Skorzystają na tym też nasi najbliżsi i poprawi się ogólna jakość naszego życia.

W jaki sposób pomaga psychoterapia?

Psychoterapia jest podróżą w głąb siebie. Pozwala ona spojrzeć na swoje zachowania z dystansu, zrozumieć ich przyczyny i w efekcie pomaga dążyć do wyeliminowania ich negatywnego wpływu. Dzięki dogłębnemu poznaniu swojej osoby w człowieku rodzi się samoakceptacja, a co za tym idzie, wzrasta jego samoocena. Psychoterapia indywidualna może być zatem świetnym sposobem na zbudowanie pewności siebie, poznanie swoich mocnych i słabych stron.

Kiedyś chodzenie do psychoterapeuty było czymś wstydliwym. Działo się tak dlatego, że wielu ludzi nie rozumiało, w jaki sposób pomaga psychoterapia. Dziś troska o swoje dobre samopoczucie, komfort psychiczny jest czymś powszechnym i nikogo nie dziwi. Wiele znanych osobistości otwarcie przyznaje się do korzystania z pomocy psychoterapeutycznej. Jest to pozytywne zjawisko. Dzięki niemu wiele osób dowiaduje się, że szukanie pomocy u specjalistów od zdrowia psychicznego nie jest niczym złym, a wręcz przeciwnie. Chwilowe zaburzenia emocjonalne to nie życiowa porażka, należy z nimi walczyć, a nie się im poddawać.

Warto żyć pełnią życia. Jeżeli czujemy się niespełnieni, nieszczęśliwi, samotni, nic nas nie cieszy, należy zwrócić się o pomoc do specjalisty. Może nam to przynieść jedynie korzyści. Nie trzeba wahać się przed niczym, jeżeli w grę wchodzi nasze szczęście.

Depresja bywa określana mianem dżumy XXI wieku. Niektóre z objawów depresji to obniżenie nastroju, niska samoocena, pesymizm, niezdolność do odczuwania przyjemności, bezsenność, a nawet myśli samobójcze. Jak radzić sobie z tą chorobą? W leczeniu stosuje się zarówno środki farmakologiczne jak i psychoterapię.

Czy psychoterapia jest skuteczna w leczeniu depresji?

Najczęściej towarzyszy ona leczeniu farmakologicznemu. Pomaga ona zmierzyć się z samym sobą, ze swoimi lękami. Służy zrozumieniu przyczyn choroby i niwelowaniu jej objawów. Dzięki niej rośnie poczucie własnej wartości i pewność siebie. Czyni nas silniejszymi w walce z tą poważną chorobą. Jeżeli wciąż zadajemy sobie pytanie, czy psychoterapia jest skuteczna w leczeniu depresji, odpowiedź może być jedna – tak, jest.

  Sztuczne włosy to idealny sposób na łysinę!