13 czerwca, 2024

Michata

Zapraszamy!

Czy u szewca można przefarbować buty?

szewc w trakcie pracy

Ważne uroczystości takie jak ślub czy komunia, wymagają od nas kupna nowej garderoby, która przyda nam się prawdopodobnie tylko raz w życiu. Co zrobić jednak z piękną parą butów ślubnych, które są białe? Białe buty nie są zbyt praktyczne w codziennym życiu, więc zwykle po weselu i poprawinach lądują na dnie szafy. Istnieje jednak skuteczny sposób na nadanie takim butom drugiego życia. Jest nim farbowanie butów, które możemy zlecić szewcowi.

Farbowanie butów

Pewnie nie raz zastanawiałaś się nad pytaniem, czy u szewca można przefarbować buty? Odpowiedź jest prosta. Tak! Szewc wykonuje farbowanie butów na dowolny wybrany przez ciebie kolor. Dodatkowo można wymienić obcasy i zafarbować spody, aby całość do siebie pasowała. Odnawiać można skórę, zamsz i wiele innych materiałów, ponieważ farbowanie nie ma ograniczeń. Przefarbowane buty zyskują całkiem nowy wygląd, a przy okazji zostają odnowione, wyczyszczone i zaimpregnowane przed negatywnym wpływem opadów atmosferycznych.

Farbowanie butów może się również przydać, jeśli nasze tenisówki, air maxy czy czółenka są na tyle zniszczone, że nie wyobrażamy sobie wyjść w nich z domu, ale jednak przywiązanie i wygoda użytkowania są tak duże, że nie chcemy się ich pozbywać. W takim wypadku renowacja obuwia wydaje się koniecznością, z czym na pewno poradzi sobie profesjonalny szewc. Zakłady szewskie posiadają specjalne preparaty, farby i barwniki, które uporają się nawet z największymi zniszczeniami. Usługi takie zwykle nie są bardzo drogie, ale musimy liczyć się z kosztem około 50zł.

Czy warto podjąć się samemu renowacji obuwia?

Renowację butów możemy przeprowadzić również sami w domu. Niezbędne będzie jednak kupno wszystkich preparatów do profesjonalnej odnowy obuwia, co może okazać się bardzo kosztowne. Istnieje również ryzyko, że nie uda nam się tak dokładnie przefarbować i odnowić butów, jakby zrobił to szewc. Preparaty do renowacji obuwia sprzedawane są w słoiczkach lub tubkach w ilości, której nie jesteśmy w stanie zużyć podczas jednej renowacji, dlatego pozostały preparat może stracić swoje właściwości do czasu następnej renowacji. Warto więc powierzyć odnowę naszego obuwia profesjonalnej firmie, która zrobi to fachowo.

  Ile kosztuje rozciąganie butów u szewca – Typowa cena na 2023/2024 roku

Chcąc odnowić swoje zniszczone, poplamione lub zarysowane buty warto udać się do dobrego szewca, który poradzi sobie z naszym problemem i profesjonalnie zafarbuje zniszczone buty. Renowacja obuwia nie jest bowiem łatwą czynnością. Aby zrobić to w sposób jednolity i równomierny potrzeba fachowej wiedzy i doświadczenia, ponieważ łatwo jeszcze bardziej zniszczyć uszkodzone już obuwie.

Tak więc odpowiadając na postawione powyżej pytanie, czy u szewca można przefarbować buty, odpowiedź brzmi tak, nawet trzeba! Nieużywane białe buty ze ślubu znów mogą być przydatne, a ulubione szpilki po renowacji wyglądają jak nowe i to wszystko za stosunkowo niewielkie pieniądze.

Źródło: Szewc Warszawa SneakersSpa.pl