samochód po wypadku na dachu

samochód po wypadku na dachu

Podczas codziennego poruszania się po mieście zdarzyć się może, że spotka nas wypadek komunikacyjny. Poza zniszczeniami samochodu, roweru czy innego pojazdu, który aktualnie się poruszaliśmy niestety nam samym może się coś stać. Niezależnie od tego jak się czujemy niezwykle istotne jest, aby przebadał nas lekarz. Nawet jeśli w danym momencie czujemy się dobrze, musimy wziąć pod uwagę, że podczas wypadku i przez pewien czas po nim w naszym organizmie działa adrenalina. Może to sprawić, że nasze odczuwanie bólu jest na zupełnie innym poziomie. Zdarzyć się może, że pomimo obrażeń nie będziemy odczuwać bólu, dlatego też tak niezwykle istotne jest, aby dokładnie się przebadać.

Jeśli odczuwamy choćby najmniejsze objawy ze strony układu nerwowego mamy prawo domagać się wykonania badania obrazowego głowy i kręgosłupa.

Odszkodowanie powinno zostać nam wypłacone z OC sprawcy wypadku. Jeśli jesteśmy dodatkowo ubezpieczeni musimy pamiętać aby skrupulatnie zbierać dokumentację. Potrzebna nam będzie, aby podczas komisji w sprawie odszkodowania móc przedstawić dokładnie sprawę, w jakiej chcemy się ubiegać o odszkodowanie. Odpowiednio zgromadzona dokumentacja może nam pomóc zdobyć lepsze odszkodowanie, czyli jednocześnie uzyskać większy zwrot poniesionych już kosztów leczenia i wyższą kwotę na konieczne do zorganizowania leczenie, rehabilitację i tym podobne.

Jeśli odszkodowanie uzyskane z OC sprawcy uważamy za zaniżone mamy prawo obiegać się o odwołanie od odszkodowania.

Jak odzyskać zaniżone odszkodowanie z OC sprawcy?

Możemy zrobić to sami, jeśli jednak nie jesteśmy w jeszcze w pełni zdrowia, bądź też nie czujemy się wystarczająco silni psychiczni po zaistniałym wypadku możemy zlecić zajęcie się sprawą firmie specjalizującej się w takich przypadkach. Odzyskanie odszkodowania z OC nie zawsze jest proste, dlatego mimo wszystko warto powierzyć tą sprawę profesjonalistom, którzy mają możliwość odzyskania ubezpieczenia z oc sprawcy wypadku.

Jeśli nasz samochód również uległ uszkodzeniu w tej sprawie także możemy się ubiegać o odszkodowanie, które pozwoli nam doprowadzić nasz pojazd do stanu pierwotnego. Jeśli tylko mamy możliwość, zanim odszkodowanie zostanie wypłacone, poradźmy się rzeczoznawcy, który określi jakiej dokładnie kwoty powinniśmy się domagać. Dodatkową kwestią jest rozeznanie wśród specjalistów od naprawy samochodu: mechanika, lakiernika i tym podobnych ile wyniesie koszt naprawy samochodu. Nie możemy dopuścić do sytuacji, gdzie odszkodowanie będzie niższe, niż koszty, które w późniejszym czasie poniesiemy, ponieważ jeśli wypadek nie zdarzył się z naszej winy – nie możemy ponieść finansowych strat. Odszkodowanie powinno dotyczyć nie tylko poniesionych kosztów leczenia, naprawy auta, ale także czynić zadośćuczynienie za poniesione straty moralne.