W jaki sposób wielu z nas spędza wolny czas? Na górskich szlakach! Wędrówki po polskich górach mogą się dla każdego z nas okazać wspaniałą przygodą. Są one rewelacyjnym sposobem spędzania wolnego czasu dla tych, którzy cenią sobie aktywność fizyczną oraz kontakt z naturą, są jednocześnie rewelacyjną propozycją dla tych, dla których bardzo ważną sprawą są piękne krajobrazy.

By górska sceneria mogła zachwycać, człowiek powinien dbać o nią w szczególny sposób. Dotyczy to m.in. tych, którzy prowadzą w górach schroniska turystyczne – dość specyficzne obiekty noclegowe, w których nie liczą się luksusy, lecz piękno i wyjątkowa atmosfera. Ważne jest tu miejsce do spania i miłe towarzystwo, dzięki czemu można odpocząć, a jednocześnie – poznać miłośników górskich wypraw z innych zakątków Polski.

Polska ma wiele pięknych górskich schronisk

Pięknych schronisk, które przyciągają właśnie niezwykłym charakterem, w polskich górach jest wiele. Każde z nich jest miejscem bardzo chętnie odwiedzanym przez turystów, każde z nich często wymieniane jest w znanych przewodnikach turystycznych. Najpiękniejsze schroniska górskie z Polsce to niezwykłe obiekty, które intrygują i swą architekturą, i wyjątkowymi wnętrzami. Ciekawa historia, tradycja oraz długa lista znanych gości – oto ich walory, dzięki którym są one czymś więcej, niż tylko obiektami noclegowymi.

Drewniane schronisko w tatrzańskiej Dolinie Roztoki, słynna Samotnia w Karkonoszach, schronisko pod Biskupią Kopą w Górach Opawskich czy też znajdująca się w Beskidzie Żywieckim bacówka, wzniesiona pod szczytem Wielkiej Rycerzowej – oto wybrane schroniska w polskich górach, do których z pewnością warto zajrzeć. N liście, na której umieszczone zostały najsłynniejsze schroniska górskie w Polsce, znajdują się też obiekty wzniesione w Bieszczadach czy w Beskidzie Niskim.

Bartne i tutejsza bacówka, Chatka Puchatka na Połoninie Wetlińskiej – oto kolejne miejsca z klimatem, w których prawdziwi turyści poczują się doskonale. Te obiekty, choć niewielkie, dają nam wiele możliwości, a co najważniejsze – są miejscem spotkać ludzi zakochanych w górach. Wzniesione w taki sposób, by nie kontrastować z naturalną, górską scenerią, zachwycają kolejne pokolenia turystów. Z pewnością warto do nich zajrzeć, z pewnością warto się w nich zatrzymać podczas kolejnych wędrówek. Noclegi w takich schroniskach są przecież jedyną z swoim rodzaju przygodą, dzięki której górska wędrówka nabierze wyjątkowego charakteru.

  Jakie schroniska górskie w Beskidach warto odwiedzić?