zamek biometryczny

zamek biometryczny

Poczucie bezpieczeństwa jest jedną z najważniejszych potrzeb egzystencjalnych człowieka. Potrzeba ta stanowi podstawę organizacji i funkcjonowania w życiu codziennym oraz społecznym. Aby dziecko dobrze się rozwijało, musi czuć się bezpiecznie, a takie poczucie bezpieczeństwa daje mu najpierw matka, potem rodzina i szkoła. Również dorośli, często najlepiej, czują się w domu, który jest dla nich właśnie taką ostoją spokoju i bezpieczeństwa. Szczególnie, gdy wiedzą, że drzwi są zamknięte i nikt nie wejdzie bez ich zgody.

Dostępne na rynku systemy bezpieczeństwa stają się coraz lepsze wraz z postępem techniki. Obecnie, jednym z najlepszych i najbardziej nowoczesnych rozwiązań, stosowanym do zabezpieczania drzwi, są systemy biometryczne czyli zamki na odcisk palca („biometria to nauka zajmująca się dokonywaniem pomiarów istot żywych, dziś ukierunkowana przede wszystkim na metody automatycznego rozpoznawania ludzi na podstawie ich cech fizycznych”).

Już nigdy nie będziesz musiał nosić całego pęku kluczy do różnych drzwi, poszukiwać zgubionego w trawie klucza albo go dorabiać. Możesz przecież postarać się o coś znacznie lepszego – zamek biometryczny.

Takie zamki biometryczne w praktyce są skutecznym, a zarazem bardzo wygodnym rozwiązaniem, wystarczy tylko przyłożyć palec do czytnika i drzwi się otwierają. Jak widać, skan linii papilarnych, doskonale zastępuje tradycyjne klucze .Dlatego takie zamki stają się coraz bardziej popularne na rynku.

Gdzie używać zamka biometrycznego?

W domu można zamontować go w drzwiach wejściowych albo takich, które stanowią zagrożenie dla dzieci, na przykład warsztat czy kotłownia. Poza tym mogą być właściwie zakładane wszędzie: w biurach, sklepach, bankach. W sprzedaży dostępnych jest wiele różnych modeli takich zamków, i tak np. zamek 3398 wyprodukowany przez firmę ADEL jest najpopularniejszym i najczęściej kupowanym modelem. Jest uniwersalny, wytrzymały i działa dzięki zwykłym bateriom AA, które pozwalają mu działać nawet do trzech lat. Poza tym jest zaprogramowany na 120 użytkowników. Takie zamki biometryczne dostępne są w wielu miejscach jak tutaj http://www.researchexcellence.eu/zamki-biometryczne/ gdzie w ofercie mamy kilka podstawowych modeli tej marki. Jest tam też wiele informacji o specyfikacji technicznej tego produktu.

Zaś zamki biometryczne Gate mają pojemność do 150 zapamiętanych wzorców palców. Ich cechą jest także wysoka rozpoznawalność wzorców mało czytelnych, np. lekko zranionych lub rosnących palców dzieci. Ma on jeszcze wiele innych zalet.

Zamki takie oferują również firmy, np. Wano, BioSys, Bez-Klucza czy Ładny Dom.

Do tego wszystkiego warto dodać, że najnowsze rozwiązania uniemożliwiają podrobienie linii papilarnych. Zamki można też połączyć z systemem alarmowym domu lub biura. Jak więc widać, najnowsze osiągnięcia technologiczne znacznie ułatwiają nam życie, a jednocześnie zapewniają, tak bardzo potrzebne, poczucie bezpieczeństwa.